Pakiet Standard

Najważniejsze dokumenty w instytucji obowiązanej w pakiecie ze szkoleniem dla pracowników oraz wsparciem specjalistów.

1800 2214
netto / rok brutto / rok

Co otrzymasz, kupując pakiet Standard?

Stworzona na bazie naszego wieloletniego doświadczenia w obsłudze podmiotów nadzorowanych i kontrolowanych przez KNF oraz GIIF. Uwzględnia zarówno środki wymagane przez ustawę AML, jak i potencjalne, dodatkowo stosowane procedury. Ustawa wymaga od Ciebie bieżącego monitorowania i aktualizowania procedury - bez problemu zrobisz to z naszym Kreatorem.

Dostępne w pakiecie: Mini, Standard, Premium.

Wymagana w działalności każdej instytucji obowiązanej. Pozwoli na przeprowadzenie oceny ryzyka w AML i CFT w stosunku do Twojej działalności, uwzględniając każdą usługę, która takie ryzyko może generować.

Dostępne w pakiecie: Mini, Standard, Premium.

Wymagana przez KNF w przypadku stosowania wideoweryfikacji klienta przez podmioty nadzorowane, stanowiąca pożądaną praktykę również w innych instytucjach obowiązanych. Opisuje i systematyzuje stosowane w tym zakresie zasady i metody.

Dostępne w pakiecie: Mini, Standard, Premium.

Dokument wymagany przez KNF w przypadku stosowania wideoweryfikacji klienta przez podmioty nadzorowane, stanowi dobrą praktykę także w innych instytucjach obowiązanych. Analizuje ryzyko wynikające z tego sposobu weryfikacji i ocenia, czy stosowane procedury minimalizują to ryzyko w wystarczającym stopniu.

Dostępne w pakiecie: Mini, Standard, Premium.

Nasz Kreator dostosowany jest do kilku różnych form instytucji obowiązanych. Możesz stworzyć dokumenty dostosowane do kantoru kryptowalut, biura usług płatniczych, małej instytucji płatniczej, biura rachunkowego, pośrednictwa nieruchomości czy kantoru. W wersji MINI możesz wybrać tylko jeden rodzaj działalności i nie możesz go później zmienić, w pozostałych pakietach możesz dostosować swoje dokumenty do wszystkich tych form jednocześnie lub zmienić je na przestrzeni czasu. Zaznaczenie wielu rodzajów działalności nie dotyczy jednak biura rachunkowego, gdyż kupując pakiet STANDARD lub pakiet PREMIUM, przy zaznaczeniu biura rachunkowego jako rodzaju działalności, nie ma możliwości dodania innego rodzaju działalności.

Dostępne w pakiecie: Mini, Standard, Premium.

Nie wiesz, którą opcję wybrać? Pomożemy Ci wypełnić formularze dostępne w naszym Kreatorze. W ramach pakietów z tą opcją zapewniamy Ci godzinę wsparcia ze strony naszego konsultanta w zakresie kreowania dokumentów.

Dostępne w pakiecie: Standard, Premium.

Ułatwi przeprowadzenie identyfikacji i weryfikacji klienta.

Dostępne w pakiecie: Standard, Premium.

Uprości proces zbierania wymaganych informacji dotyczących beneficjentów rzeczywistych.

Dostępne w pakiecie: Standard, Premium.

Gotowe wzory oświadczeń w zakresie zajmowania eksponowanego stanowiska politycznego.

Dostępne w pakiecie: Standard, Premium.

Uzyskasz możliwość skorzystania ze wsparcia specjalistów, którzy odpowiedzą na Twoje pytania lub wątpliwości związane z AML/CFT.

Dostępne w pakiecie: Standard, Premium.

Umożliwi Ci spełnienie ustawowego wymogu przeszkolenia pracowników z zakresu AML/CFT. Możesz zarówno wziąć udział w szkoleniu na żywo (webinar - organizowany przez nas przynajmniej raz w roku), jak i obejrzeć nagranie z już przeprowadzonego webinaru w dowolnym, dogodnym dla siebie czasie.

Dostępne w pakiecie: Standard, Premium.

Dlaczego warto skorzystać z Kreatora?

Realizacja ustawowych obowiązków

Realizacja ustawowych obowiązków

Dzięki naszym dokumentom w prosty sposób spełnisz wymogi AML/CFT, a aktualizacje 24/7 zapewnią Ci dostęp do nowych wersji w razie zmiany przepisów.

Szybkość Obsługi

Szybkość Obsługi

Nasz Kreator to rozwiązanie zautomatyzowane, dokumenty będą gotowe od razu po udzieleniu przez Ciebie odpowiedzi na pytania dotyczące Twojej działalności.

Dostępność i łatwość

Dostępność i łatwość

Z Kreatora skorzystasz o każdej porze dnia - bez wychodzenia z biura, a do tego nie musisz posiadać wiedzy prawniczej.

Wysoka jakość usług

Wysoka jakość usług

Dokumenty są przygotowywane przez specjalistów działających w obszarze AML/CFT. Dzięki wieloletniej obsłudze podmiotów nadzorowanych wiemy, jakie wymagania stawiają organy nadzoru.

Potrzebujesz więcej informacji?

Sprawdź, co jeszcze warto wiedzieć o pakiecie AML Standard.

Co nowego w Kreatorze?

[2.1.0] – 12 maja 2022 r.

Nowe elementy

 • Dodanie do dokumentacji – w przypadku stosowania przez instytucję obowiązaną wideoweryfikacji podczas weryfikacji tożsamości klienta – możliwości generowania:
  • procedury w zakresie stosowania wideoweryfikacji w procesie weryfikacji klienta;
  • oceny ryzyka procesu wideoweryfikacji w instytucji obowiązanej.

Aktualizacje

 • Zmiany w Procedurze AML/CFT oraz Ocenie ryzyka AML/CFT, wynikające z treści nowych komunikatów GIIF:
  • komunikatu nr 35 ws. ogólnogrupowych procedur w zakresie AML/CFT oraz korzystania z usług podmiotów trzecich przy stosowaniu środków bezpieczeństwa finansowego;
  • komunikatu nr 36 ws. oceny ryzyka instytucji obowiązanej;
  • komunikatu nr 37 w sprawie zasad odnotowywania rozbieżności między informacjami zgromadzonymi w CRBR a ustalonymi przez instytucję obowiązaną informacjami o beneficjencie rzeczywistym klienta;
  • komunikat nr 38 w sprawie braku możliwości ustalenia lub wątpliwości co do tożsamości osób fizycznych określonych w art. 2 ust. 2 pkt 1 lit. a tiret pierwszym–czwartym ustawy AML.
 • Zmiany w pozostałych dokumentach: Procedurze AML/CFT, Ocenie ryzyka instytucji obowiązanej, Karcie klienta wynikające z powyższych zmian.

Zmiany uwzględniają treść stanowiska Urzędu Komisji Nadzoru Finansowego dotyczącego identyfikacji klienta instytucjonalnego i weryfikacji jego tożsamości w sektorze finansowym podlegającym nadzorowi Komisji Nadzoru Finansowego w oparciu o metodę wideoweryfikacji.

Mając na uwadze, iż powyższe stanowisko ustanawia tzw. dobre praktyki w procesie wideoweryfikacji, możliwe jest generowanie dokumentów dot. wideoweryfikacji dla wszystkich typów instytucji, dla których dedykowany jest Kreator AML.