Pakiet Standard

Pełen pakiet dokumentów AML/CFT wraz z niezbędnymi szkoleniami – dla każdego rodzaju działalności.

99 121,77 netto za miesiąc brutto za miesiąc
1188 1461,24 netto za rok brutto za rok

Co otrzymasz, kupując pakiet Standard?

Stworzona na bazie naszego wieloletniego doświadczenia w obsłudze podmiotów nadzorowanych i kontrolowanych przez KNF oraz GIIF. Uwzględnia zarówno środki wymagane przez ustawę AML, jak i potencjalne, dodatkowo stosowane procedury. Ustawa wymaga od Ciebie bieżącego monitorowania i aktualizowania procedury - bez problemu zrobisz to z naszym Kreatorem.

Dostępne w pakiecie: Pakiet Lite, Pakiet Standard, Pakiet 360 + System AML.

Wymagana w działalności każdej instytucji obowiązanej. Pozwoli na przeprowadzenie oceny ryzyka w AML i CFT w stosunku do Twojej działalności, uwzględniając każdą usługę, która takie ryzyko może generować.

Dostępne w pakiecie: Pakiet Lite, Pakiet Standard, Pakiet 360 + System AML.

Wymagana przez KNF w przypadku stosowania wideoweryfikacji klienta przez podmioty nadzorowane, stanowiąca pożądaną praktykę również w innych instytucjach obowiązanych. Opisuje i systematyzuje stosowane w tym zakresie zasady i metody.

Dostępne w pakiecie: Pakiet Standard, Pakiet 360 + System AML.

Ułatwi przeprowadzenie identyfikacji i weryfikacji klienta.

Dostępne w pakiecie: Pakiet Standard, Pakiet 360 + System AML.

Gotowe wzory oświadczeń w zakresie zajmowania eksponowanego stanowiska politycznego.

Dostępne w pakiecie: Pakiet Standard, Pakiet 360 + System AML.

Uprości proces zbierania wymaganych informacji dotyczących beneficjentów rzeczywistych.

Dostępne w pakiecie: Pakiet Standard, Pakiet 360 + System AML.

Umożliwi Ci spełnienie ustawowego wymogu przeszkolenia pracowników z zakresu AML/CFT. Otrzymasz hasło do platformy szkoleniowej, gdzie możesz obejrzeć nagranie ze szkolenia w dowolnym, dogodnym dla siebie czasie. Szkolenie zakończone jest egzaminem i przekazaniem stosownego certyfikatu.

Dostępne w pakiecie: Pakiet Standard, Pakiet 360 + System AML.

Ukończenie szkolenia, którego elementem są prawne aspekty walut wirtualnych jest jednym z elementów niezbędnych dla uzyskania wpisu do rejestru działalności w zakresie walut wirtualnych (zgodnie z art. 129o ust. 2 pkt 1 ustawy AML). Nasze szkolenie dedykowane dla działalności opartej o waluty wirtualne skupia się nie tylko na AML, ale również na innych prawnych aspektach tej działalności. Po zapoznaniu się przez Ciebie z materiałami szkoleniowymi - przeprowadzimy dla Ciebie odpowiedni test i potwierdzimy Twoją wiedzę stosownym certyfikatem.

Dostępne w pakiecie: Pakiet Standard, Pakiet 360 + System AML.

Dlaczego warto skorzystać z Kreatora?

Realizacja ustawowych obowiązków

Realizacja ustawowych obowiązków

Dzięki naszym dokumentom w prosty sposób spełnisz wymogi AML/CFT, a aktualizacje 24/7 zapewnią Ci dostęp do nowych wersji w razie zmiany przepisów.

Szybkość Obsługi

Szybkość Obsługi

Nasz Kreator to rozwiązanie zautomatyzowane, dokumenty będą gotowe od razu po udzieleniu przez Ciebie odpowiedzi na pytania dotyczące Twojej działalności.

Dostępność i łatwość

Dostępność i łatwość

Z Kreatora skorzystasz o każdej porze dnia - bez wychodzenia z biura, a do tego nie musisz posiadać wiedzy prawniczej.

Wysoka jakość usług

Wysoka jakość usług

Dokumenty są przygotowywane przez specjalistów działających w obszarze AML/CFT. Dzięki wieloletniej obsłudze podmiotów nadzorowanych wiemy, jakie wymagania stawiają organy nadzoru.

Potrzebujesz więcej informacji?

Sprawdź, co jeszcze warto wiedzieć o pakiecie AML: Pakiet Standard.

Co nowego w Kreatorze?

[2.1.0] – 12 maja 2022 r.

Nowe elementy

  • Dodanie do dokumentacji – w przypadku stosowania przez instytucję obowiązaną wideoweryfikacji podczas weryfikacji tożsamości klienta – możliwości generowania:
    • procedury w zakresie stosowania wideoweryfikacji w procesie weryfikacji klienta;
    • oceny ryzyka procesu wideoweryfikacji w instytucji obowiązanej.

Aktualizacje

  • Zmiany w Procedurze AML/CFT oraz Ocenie ryzyka AML/CFT, wynikające z treści nowych komunikatów GIIF:
    • komunikatu nr 35 ws. ogólnogrupowych procedur w zakresie AML/CFT oraz korzystania z usług podmiotów trzecich przy stosowaniu środków bezpieczeństwa finansowego;
    • komunikatu nr 36 ws. oceny ryzyka instytucji obowiązanej;
    • komunikatu nr 37 w sprawie zasad odnotowywania rozbieżności między informacjami zgromadzonymi w CRBR a ustalonymi przez instytucję obowiązaną informacjami o beneficjencie rzeczywistym klienta;
    • komunikat nr 38 w sprawie braku możliwości ustalenia lub wątpliwości co do tożsamości osób fizycznych określonych w art. 2 ust. 2 pkt 1 lit. a tiret pierwszym–czwartym ustawy AML.
  • Zmiany w pozostałych dokumentach: Procedurze AML/CFT, Ocenie ryzyka instytucji obowiązanej, Karcie klienta wynikające z powyższych zmian.

Zmiany uwzględniają treść stanowiska Urzędu Komisji Nadzoru Finansowego dotyczącego identyfikacji klienta instytucjonalnego i weryfikacji jego tożsamości w sektorze finansowym podlegającym nadzorowi Komisji Nadzoru Finansowego w oparciu o metodę wideoweryfikacji.

Mając na uwadze, iż powyższe stanowisko ustanawia tzw. dobre praktyki w procesie wideoweryfikacji, możliwe jest generowanie dokumentów dot. wideoweryfikacji dla wszystkich typów instytucji, dla których dedykowany jest Kreator AML.